Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram
Telefon: 905452910408
E-Posta : iletisimepostafatmatopcu.com

Homeopati İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Homeopati güvenli mi?

Güvenli ve Etkin

Homeopatik ilaçlar (remediler) maddelerin içinde hemen hemen molekülü kalmayacak kadar seyreltilerek hazırlanır. 200 yılı aşkın süredir yapılan çalışmalar, araştırmalar ve denemeler, homeopatinin insanlar ve hayvanlar için çok güvenli ve nazik bir terapi olduğunu kanıtlamıştır.

Nazik ve Yan Etkisiz

Bazı modern ilaçların aksine homeopatik remedilerin tehlikeli yan etkileri ya da bağımlılık yapma özellikleri yoktur. Homeopatik remediler, bebekler, çocuklar, hamileler ve emziren anneler tarafından güvenle kullanılabilir.

Homeopatik ilaçlar nasıl yapılır?

Homeopatik ilaçlar, her canlıda mevcut olan kendini iyileştirme yeteneğini seferber ederek, zihin ve vücuttaki doğal kendini ayarlama mekanizmasının daha etkin çalışmasını sağlar. Doğru ilacı seçmek, bu süreci başlatmak için gereken tam doğru anahtarı seçmek gibidir.

Homeopatik ilaçlar orijinal maddenin su veya alkolde bekletildikten sonra bir dizi seyreltme ve çalkalama yöntemi uygulanması ile üretilmektedir.

Homeopatik remedyler diğer ilaçlar ile birlikte kullanılabilir mi?

Homeopati modern ilaçlarla etkileşim içine girmez. Homeopatik remediler başka bir ilaçla birlikte alınabilir, diğer ilacın etkisini azaltmaz ya da birlikte kullanımdan kaynaklanan bir etki ortaya çıkmaz.

Homeopati hangi durumlarda kullanılır?

Homeopati insanın kendini iyileştirebileceği her durumda kullanılır. Homeopatinin etki mekanizması, vücuda kendini iyileştirmesi için gerekli bilgiyi verir ve iyileşme yönüne odaklanmasını sağlar.

Diğer ülkelerde homeopati nasıl kullanılır? 

Avrupa'da 45.000 kadar medikal doktor homeopati eğitimi ve öğretimi almıştır. Avrupa'da çok daha fazla doktor, homeopatik eğitimi olmamasına rağmen homeopatik ilaçları reçetelendirmektedir; pratisyen hekimlerin % 25 - 40 kadarı zaman zaman, % 6 - 8'i devamlı bir şekilde reçetelendirme yapmaktadır.