Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram
Telefon: 905452910408
E-Posta : iletisimepostafatmatopcu.com

Fibromiyalji

Fibromiyalji sendromu vücutta yaygın ağrı ve hassasiyete yol açan bir yumuşak doku romatizması olarak tanımlanmaktadır. Bu hastalarda kronik yorgunluk ve halsizlik şikayetide çoğu zaman vardır. Kas-iskelet sisteminde uzun süreli devam edebilir. Her 100 kişiden 2'sinde görülebilmektedir. Kadınlarda görülme oranı erkeklerden 4 kat daha fazladır.  Uyku bozuklukları, zihinsel bulanıklık, depresyon ve vücutta hassas noktalar şeklinde kendini gösterir.

Fibromiyaljide; gluten intoleransı, geçirgen bağırsak ve SİBO (ince bağırsakta bakteri çoğalması), Magnezyum, Çinko, Demir, B12 Vitamini, Folik asit ve D Vitamini gibi bileşenlerin eksikliği ve ağır metal ve toksik madde birikimi yaygın olarak görülebilmektedir.

Fibromiyalji tedavisinde de hemen hemen her hastalıkta olduğu gibi multidisipliner bir yaklaşım ile altta yatan nedenleri doğru tespit etmek ve ortadan kaldırmak, bunun yanında sağlıklı ve dengeli beslenme, toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılması, düzenli egzersiz ve yeterli su içmek de gerekmektedir.

Biofeedback terapileri ile nabızdan vücut taranır, vücut frekans yönünden dengelenir ve akut ağrıların şiddeti azaltılabilir. Alerjik reaksiyon veren ve bağırsak geçirgenliğini bozan gıdalar kişinin beslenme düzeninden çıkarılır, bağışıklık sistemini zorlayan, ağrıya sebep olabilecek toksik maddeler, ağır metaller vücuttan uzaklaştırılır ve bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ile başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Biorezonans ve PEMF (Pulsatif elektromanyetik frekanslar) ile kronik ağrılara veda edebilirsiniz. Biorezonans terapileri ile akut ağrıların şiddeti azaltılabilir, kronik ağrılarda ise ağrıya neden olabilecek etkenler araştırılır ve tespit edilebilir. Biorezonans ile akut ve kronik ağrılar kısa yada makül (kişiye özel) sürede dindirilmektedir. Besin grubundan vücudun bir çeşit alerjik reaksiyon verenler tespit edilir ve günlük beslenmeden çıkarılır, bağışıklık sistemini zorlayan, ağrıya sebep olabilecek patojenler, toksik maddeler; ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması, bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Biorezonans ile kişinin hassas yapısına uygun terapiler uygulanır. Kişiye özel seans planlaması ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Detoks, yani vücudun temizlenmesi ve beraberinde enerjetik denge ve ruhsal durumun sağlanması. Fibromiyalji için güçlü bir normalleşme potansiyeli meydana getirir.