Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram
Telefon: 905452910408
E-Posta : iletisimepostafatmatopcu.com

Migren

Migren birçok insanda görülebilen, en çok 35-45 yaş arasındaki kadın bireyleri etkileyebilen şiddetli baş ağrısı tipidir.

Migren ağrısı o kadar şiddetlidir ki; bir fonksiyonun yapılmasını etkileyebilir. Baş ağrısının yanı sıra migren belirtileri olarak aşırı duyarlılık, depresif duygu durum, durgunluk, konsantrasyon bozuklukları, artmış ışık-ses-koku duyarlılığı, uyuma isteği, iştah artışı veya iştahsızlık, bulantı, karında şişkinlik hissi, kabızlık veya ishal hali de görülebilir. En sık rastlanan bir diğer migren belirtisi de kokulara karşı olan duyarlılıktır. Parfüm gibi kokular kişide mide bulantısı ve kusmaya sebep olabilir, migren ağrısını tetikleyebilir.

Biofeedback terapileri ile migrene sebep olan asıl probleme odaklanılarak olası sorunlar belirlenir ve bu sorunları ortadan kaldırmak için en uygun terapi programları seçilir. Seçilen terapi programıyla beraber kişilerde alerjik reaksiyon veren ve geçirgen bağırsağa sebep olan besinler beslenme düzeninden çıkarılır ve aynı zamanda ağrıya neden olabilecek toksik maddeler  vücuttan uzaklaştırılarak , elektromanyetik bir dengeleme hedeflenerek ağrıların şiddeti azaltılabilir. Sağlıklı beslenmek kadar yeterli su tüketmek ve egzersizle , hamam ve sauna aracılığıyla terlemenin sağlanması da  toksinlerin uzaklaştırılmasında  çok etkilidir. Tüm bunlara dikkat edilmesi ve bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ile migren ağrılarında başarılı sonuçlar elde edilebilir.