Bach Çiçekleri

Aşağıdaki resimlerin üzerine tıkladığınızda, seçmiş olduğunuz Bach çiçeğinin hangi durum için kullanıldığı ile ilgili bilgiler göreceksiniz. Sizinle görüşmeden önce, aşağıda yazanlardan daha ayrıntılı bir formu doldurmanızı isteyeceğiz ve Bach çiçeğini hem bu form hem de yaptığımız nabız testlerinden aldığımız sonuçlara göre seçeceğiz.

KORKU...


Rock

Mimulus

Cherry Plum

Aspen

Red Chestnut

BELİRSİZLİK HİSSİ...

Cerato

Scleranthus

Gentian

Gorse

Hornbeam

Wild Oat

GERİ ÇEKİLME-İLGİ EKSİKLİĞİ...

Clematis

Honeysuckle

Wild Rose

Olive

White Chestnut

Mustard

YALNIZLIK...

Water Violet

Impatiens

Heather

DIŞ ETKİLERE HASSASİYET...

Agrimony

Centaury

Walnut

Holly

UMUTSUZLUK VEYA DEPRESİF DURUMLAR...

Larch

Pine

Elm

Sweet Chestnut

Star of Bethlehem

Willow

Oak

Crab Apple

BAŞKASININ DURUMUYLA AŞIRI İLGİLENENLER...

Chicory

Vervain

Vine

Beech

Rock Water

Bach Flowers Homeopatik Kürleri
Dr. Bach, bu yüzyılın başında bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısını keşfeden ve bu çiçeklerin "homeopatik" özleriyle bazı duygusal halleri değiştirmeyi başaran kişidir. Yıllar içinde, kullandığı sistem yayıldıkça yayıldı ve Bach çiçekleri olarak bilinen terapi sistematiği, "bütünsel tıp" konusunda çalışan terapistlerin, ruhsal problemler için kullandığı yöntemler arasına girdi. Eğer son 10-15 yılınız içinde bir dönemi Avrupa'da geçirdiyseniz ve alternatif terapilere biraz olsun ilginiz bulunuyorsa "Bach çiçekleri" ismini duymamış olmanız pek mümkün değil.

Dr. Bach'ın bulduğu; bazı bitkilerin (özellikle çiçeklerin), kişideki bazı negatif duygusal özellikleri azaltıp, bazı pozitif özellikleri artırdığı idi. Bununla ilgili tanımlanmış 38 adet kür var. Yani 38 farklı gruba ayrılmış farklı ruhsal yapı, 38 farklı kişilik tiplemesi, 38 farklı duygusal nitelik…

Bach Çiçekleri Nasıl Kullanılıyor?
Önce, Bach çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formun, sizin tarafınızdan incelenmesini ve soruların cevaplanmasını rica ediyoruz. Hangi kürlerin size en uygun olduğuna, bu form yardımıyla karar veriliyor. Sizin için uygun olan Bach çiçekleri karışımını QUiTT terapileri kapsamında, seans sırasında kullanıyoruz. (Terapilerde frekans örneği olarak, sizin için seçilmiş Bach çiçekleri kullanılıyor.) Seansın bitiminde, size özel olarak hazırlanmış Bach çiçekleri karışımını, günlük kullanım için, gün içinde birkaç kez dil altına sıkacağınız spreyler halinde size veriyoruz.

Bach çiçeklerini kullanmaya başladığınızda, beraberce seçtiğimiz kürlerin etkilerini bir iki hafta içinde yavaş yavaş hissetmeye başlamanızı bekliyoruz. Ama etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini görüyoruz. Bach çiçeği kürünün normal koşullarda bir ay kadar kullanılmasını istiyoruz. Sonrasında ise, seçilmiş bazı çiçeklere artık gerek kalmadığını görüyoruz, yani bir ay kadar sonra artık kişi, değişmiş olduğunun farkında olarak, bazı çiçeklere ihtiyaç kalmadığını iletebiliyor bizlere ve bu durumda, tedaviyi, sadece kalan konular üzerinden sürdürüyoruz.

İlaç Değil
Bach çiçekleri kürleri, ilaç değil, bazı bitkilerin "homeopatik" kürleridir. Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de "enerjisini" kullanıyoruz. Amacımız; o ruhsal durum için tanımlı çiçeklerin frekans paternini kullanarak, kişinin enerjisinde değişim yaratabilmek… Bu sebeple de Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi mümkün değil ya da bir yan etki yaratması olası değil.

Bach çiçeklerini sadece duygusal sıkıntılar için kullandığımızı söylemek, bu sisteme gerçekten haksızlık olur. Bach çiçeklerini, bize değişik şikâyetlerle başvuran her hasta-danışan için kullanmaya çalışıyoruz. Her hastalığın, kişiye özel ruhsal özelliklerle bağlantılı olduğunu biliyoruz ve kişinin ruhsal yapısındaki sertlikleri yumuşatabildiğimizde, hastalıkların çok daha kolay ortadan kalktığını görüyoruz.

Bu açıklamaların, uygun Bach çiçeğinin seçimi için yeterli olmadığını, Dr. Ersal S. Işık tarafından hazırlanmış çok daha ayrıntılı bir formun, NEOSANTE'de ya da başvuracağınız NEO.Clinics hizmet noktalarında sizi beklediğini anımsatmak isteriz.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, NEOSANTE NEO.Clinics'in kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ya da biorezonans ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, ONDAMED ya da QUiTT terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.